вівторок, 3 грудня 2024 р.

Читати модно, престижно, корисно!

 Будь у тренді!

   Читання — це не тільки прекрасний спосіб проведення дозвілля, а й відмінний інструмент для підтримки фізичного і психічного здоров’я.

   Сьогодні ми не знаємо хто написав першу книжку, як вона називалася. Але з упевненістю можна сказати, що книга – унікальне, феноменальне творіння людства. Ми не можемо уявити своє життя без книги. Книги – наші постійні супутники. Книга – джерело знань для школяра, студента, кожної людини. Книга – наш найкращий порадник у всіх життєвих ситуаціях і для школяра, і для зрілої, досвідченої людини. Недарма в народі кажуть: книга вчить як на світі жить; хто багато читає, той багато знає.

 

неділя, 1 грудня 2024 р.


           
    Національний тиждень дитячого                                    читання
                   СВІТЛО ІСТОРІЙ


2 грудня 2024 року  стартував  Національний тиждень дитячого читання
, який проходить за ініціативи Українського інституту книги. Це чудова нагода повернутися до улюблених з дитинства книжок та поділитись теплими, добрими історіями, популяризувати читання та довести юним, що читати – це модно та необхідно. У цей складний час спільне сімейне читання дарує надію й тепло, які так необхідні кожному. Занурення в знайомі казкові сюжети й повернення до улюблених героїв має позитивний психологічний ефект – це поновлює відчуття стабільності та впевненості.

Гаслом тижня читання стало – «Світло історій».


Кожен день має своє тематичне спрямування:

1. Улюблена книга дитинства.

2. Дитяча новинка, яку ви радите.

3. Книга про чарівні світи.

4. Зимова/Різдвяна книга.

5. Книга поезій для дітей.

6. Улюблена дитяча серія.

7. Книга про силу добра.

Наша бібліотека  долучається до цієї чудової ініціативи й пропонує нашим  читачам познайомитись з різноманітними виданнями дитячої літератури та обрати вже улюблені книги, або прочитати зовсім нові, які щойно надійшли до бібліотеки.

Запрошуємо всіх поціновувачів книги та читання! Вас чекають яскраві книжкові інсталяції, виставки,  та захопливі подорожі до книжкової країни!

                                                                               Друзі!


З 2 по 8 грудня Український інститут книги проводить Національний тиждень дитячого читання, у межах якого відбудеться онлайн-фестиваль «Сімейне читання». Щодня дитячі письменники долучатимуться до ефірів у Facebook чи Instagram, щоб прочитати свої твори наживо. Серед учасників: Галина Ткачук, Іван Малкович, Мія Марченко, Катерина Пекур, Зірка Мензатюк, Катерина Штанко та інші талановиті автори й авторки.

Ознайомитися з програмою заходів можна за посиланням:

https://drive.google.com/.../1iS3bFOhwjEliB03SH8Z.../view...

Програма доповнюється.

Приєднуйтеся до події, щоб не пропустити жодної трансляції та отримувати щоденні нагадування з афішею подій!




1 грудня - 80 років від дня народження Даніеля Пеннака

"Радість читання: за порадами Пеннака"

  Народився Даніель Пеннак 1 грудня 1944 року в м.Касабланка, Марокко в родині військового. Дитинство майбутній письменник провів у гарнізонах Африки, Індокитаю і Франції. Даніель Пеннак – четвертий і останній син в корсиканскій і провансальській сім’ї.

  За освітою – викладач французької мови та літератури.

  З 1970 року розпочав педагогічну діяльність. Працював учителем літератури в Суассоні (недалеко від Парижа), викладав світову літературу в коледжі, більше двадцяти п’яти років навчав дітей із затримками розвитку. В його родині говорили, що Даніелю знадобився цілий рік на те, щоб запам’ятати букву «а». Його батько жартував, що до двадцяти шести років Даніель знатиме алфавіт досконало.

  Пеннак почав писати книги для дітей під час перебування в Бразилії c 1978 по 1980 рік. До цього періоду відносяться його знамениті книги «Собака Пес» (1982) і «Око вовка» (1984).

  Перші його літературні спроби були відкинуті більшістю редакцій, але один відомий редактор надіслав автору аргументований розбір його твору і порадив удосконалювати явний літературний дар. Першу публікацію – есе «Le service militaire au service de qui?» – Пеннак публікував під псевдонімом, щоб не пошкодити військовій кар’єрі батька.

Найвідоміші твори – детективні романи, які склали «Сагу Малоссена», що розповідає історію Бенджамена Малоссена і його сім’ї.

У 1985 році викладач світової літератури Даніель Пеннак укладає парі з другом, що зможе написати детектив «чорної серії». Так з’являється перша книга з «Саги про Малоссенах» “Усе про людожерів”– перший із серії про Бенжамена Малоссена. За ним послідували «Фея Карабіна» (1987), «Маленька торговка прозою» (1989), «Пан Малоссі» (1995), «Плоди пристрасті» (1997), також з великою майстерністю створені романи в жанрі «чорного детектива». Його книги перекладені на 26 мов світу і удостоєні великої кількості літературних премій в різних країнах.

Cream and Gold Decorative Happy Birthday Video від користувача Inna Levchenko