Сторінка для учнів

понеділок, 27 січня 2025 р.

27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

 Голокост в Україні: пам'ять, що єднає покоління

      Сьогодні, 27 січня, світ вшановує пам’ять мільйонів жертв Голокосту – однієї з найбільших трагедій в історії людства. Цей день нагадує про біль і страждання, які пережили мільйони євреїв, ромів, політв’язнів та інших переслідуваних нацистським режимом у роки Другої світової війни.

     Голокост – це одна з найстрашніших трагедій XX століття, що забрала життя мільйонів євреїв, ромів, українців та представників інших національностей. Україна стала місцем численних масових розстрілів та знищень, зокрема у таких місцях, як Бабин Яр у Києві, де було вбито понад 100 тисяч людей.

     Дата обрана не випадково: саме 27 січня 1945 року було звільнено в’язнів нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау – символу жахів Голокосту.

    У нашій бібліотеці сьогодні діє книжкова виставка «Голокост в Україні: пам'ять, що єднає покоління»   

Виставка  присвячена трагічним сторінкам історії, які мають залишитися у пам’яті людства назавжди.

    На виставці представлені: наукові дослідження, що розповідають про масштаби трагедії; спогади очевидців, які пережили ці страшні часи; архівні матеріали та художні твори, які допомагають краще зрозуміти події того часу.

     Ці страшні події не оминули наш край. Миколаївщина стала одним із місць, де розгорталися страшні події Голокосту. З приходом нацистів до області у 1941 році почалися масові розстріли та депортації. Найбільш відомі місця трагедії – урочище Водопій у Миколаєві, Балта, Первомайськ, Вознесенськ, а також території, де єврейське населення перебувало у гетто. Більш детально з матеріалами можна ознайомитися скориставшись лепбуком

«Голокост на Миколаївщині», який був представлений на виставці.

     Ця виставка є нагадуванням про цінність життя, людяності та важливість збереження історичної пам’яті, аби подібне більше ніколи не повторилося.

Запрошуємо всіх відвідати виставку, дізнатися більше про ці події та вшанувати пам’ять жертв Голокосту.

Немає коментарів:

Дописати коментар