вівторок, 25 квітня 2017 р.

26 квітня - Міжнародний день пам’яті Чорнобиля

      26 квітня 1986 року о 1-23-44 за київським часом сталася найбільша техногеннааварія в історії людства - з різницею у дві секунди відбулись два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС, в результаті яких сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році.
    Лише наступного дня, після того як у Швеції за рівнем радіації визначили, що в Україні мала місце аварія, уряд СРСР повідомив про Чорнобильську трагедію.  За неофіційною статистикою в Україні померло не менше 15 тисяч людей, які були уражені в результаті аварії на Чорнобильській АЕС.  
    Аварія розцінюється як найбільша у своєму роді за всю історію атомної енергетики, як за кількістю загиблих і поcтраждалих від її наслідків людей, так і за економічними  збитками. Протягом перших трьох місяців після аварії загинула 31 людина; віддалені наслідки опромінення, виявлені а наступні 15 років, стали причиною загибелі від 60 до 80 осіб в Україні, Росії, Білорусії. 134 людини перенесли променеву хворобу в  тій чи іншій мірі тяжкості. Більше 115 тис. чоловік з 30-кілометрової зони були евакуйовані .  Для ліквідації наслідків були мобілізовані значні ресурси, більше 600 тис. чоловік брали участь в ліквідації наслідків аварії.
    Щоб запобігти подальшим викидам радіоактивних матеріалів, до кінця 1986-го року четвертий реактор АЕС був накритий спеціальним "саркофагом", збудованим руками сотень тисяч добровольців і мобілізованих солдатів, і Чорнобильська АЕС була знову введена в експлуатацію. Однак великі пожежі і аварії в 1991 та в 1996 роках привели до зупинення спочатку другого, а потім і першого реактора. У 2000-у році був зупинений останній, 3-й реактор, і Чорнобильська АЕС повністю припинила свою роботу.

                                                        



Відверта розмова про Чорнобильську трагедію.

Inna Levche

2 коментарі: