35 років від дня аваріїї на Чорнобильській АЕС
1986 р. в ніч на 26 квітня жахлива трагедія світового масштабу на Чорнобильській АЕС зробила міста Чорнобиль і Припять безлюдним.
35 років від дня аваріїї на Чорнобильській АЕС
1986 р. в ніч на 26 квітня жахлива трагедія світового масштабу на Чорнобильській АЕС зробила міста Чорнобиль і Припять безлюдним.
Що таке День Землі і навіщо він потрібен?
День Землі - досить цікаве екологічне свято, створене для того, щоб звернути увагу людей на те, що екосистема нашої планети дуже крихка і переконати ставитися до неї якомога дбайливіше. День Землі, а точніше Міжнародний день Матері-Землі сьогодні, 22 квітня. У всіх країнах організовують різні заходи з благоустрою та озеленення планети, так само проходять класні конференції та виставки на честь такого важливого дня. В цей же день вчені з усього світу збираються і обговорюють ті чи інші екологічні проблеми, які, безумовно необхідно вирішити. Регулярно під час святкування закликають всіх небайдужих людей внести свій посильний внесок: прибрати сміття, посадити дерево або квітку. Кожна людина може зробити щось корисне: стати волонтером, відмовитися на день від користування автомобілем, дбайливо витрачати ресурси. Свято формує дбайливе ставлення до навколишнього середовища. Цей день нагадує про те, що для нормального існування потрібно зберігати чистими повітря, воду і землю. Планета виявилася набагато більш вразливою, ніж думали люди. Загрозу її існуванню становить не тільки масштабне забруднення, а й тотальне руйнування природних ресурсів під впливом антропогенного чинника.
Вшануємо Великого Кобзаря
В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам'ятає і шанує людство. У перші березневі дні ми знову згадуємо великого сина нашого народу - Тараса Шевченка. 207 років минуло з дня народження поета, проте і нині живе під сонцем України Кобзареве слово, слово великої, непогасної любові до свого народу, своєї землі. З нагоди свята запрошуємо всіх шанувальників українського слова взяти участь у вікторині, присвяченій життю та творчості поета.
Всесвітній день мультфільмів
Свято було засновано в 2002 році Міжнародною асоціацією анімаційного кіно і святкується в усьому світі. У цей день аніматори зі всієї земної кулі обмінюються програмами мультфільмів і влаштовують перегляди для вдячної публіки. Перший анімаційний фільм «Комічні фази смішних осіб» зняли Джон Стюарт Блектон і Альберт Сміт в 1906 році.
Книги та мультфільми завжди поруч! За мотивами відомих мультфільмів випускають книги, і, навпаки, в основі сюжетів багатьох анімаційних фільмів лежать прекрасні літературні твори.
Всесвітній день казки. |
|
|
Корисний серпантин новинок.
Бібліотека Первомайського НВК отримала навчально-методичні посібники для педагогічних працівників початкової ланки НУШ , посібники серії «Шкільна бібліотека», навчально-методичні посібники для педагогічних працівників, які працюють з дітьми з особливими потребами і запропонувала вчителям виставку «Корисний серпантин новинок». У посібниках доступно викладене сучасне навчально-методичне забезпечення, яке допоможе вчителю оволодіти теоретичними основами інновацій Нової української школи й усвідомити особливості інноваційних змін у початковій школі. Масове впровадження дистанційного навчання в умовах карантину спричинило зростання вимог до «віртуального» вчителя. Сучасні вимоги актуалізували потребу педагогів у підвищені рівня їх цифрової компетентності у процесі самоосвіти. Тому книжкова виставка допоможе підвищити педагогічну майстерність вчителів. Посібники серії «Шкільна бібліотека» для 5-7 класів охоплюють навчальний матеріал, який допомагає поглибити та перевірити свої знання сучасного літературного процесу, поглянути уважно навкруги, зацікавлять кожного, хто хоче пізнати світ навколо себе.
Часто у школі здається, що письменник – це той, хто жив (обов’язково тяжко), помер (обов’язково давно), а згодом забронзовів або застиг на портреті у книжці. Щоб змінити ці уявлення, у мережі стартувала акція Живі письменники для учнів молодшої школи. Наразі знайомтеся з вашими друзями – письменниками.
Живі Письменники – це два десятки коротких
розважально-пізнавальних інтерв’ю з сучасними українськими дитячими
письменниками, серед яких – Сашко Дерманський, Володимир Рутківський, Леся
Воронина, Зірка Мензатюк, Іван Андрусяк та інші відомі творці дитячої літератури.
Всі ці відео в будь-який момент можна проглянути на сторінці Українського
інституту книги.
Перший сезон акції #ЖивіПисьменники
Методичні матеріали до першого сезону
Другий сезон акції #ЖивіПисьменники
Методичні матеріали до другого сезону
Дитяча періодика он-лайн
Дитячі журнали – надійне джерело корисної інформації для тебе, любий читач! Журнали та газети допоможуть тобі у навчанні, відкриють багато таємниць про навколишній світ, допоможуть змістовно провести час, запропонують багато конкурсів та вікторин.