вівторок, 7 травня 2024 р.

8 травня - День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війни

             Пам'ятати заради майбутнього.

  День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років. Це день, коли ми згадуємо мільйони людей, які загинули у цій жахливій війні, та вшановуємо подвиг тих, хто боровся за свободу й перемогу над нацизмом. Важливо пам'ятати уроки Другої світової війни, ніколи не забувати про жахіття війни та ціну перемоги,  
боротися з будь-якими проявами неонацизму та фашизму, цінувати мир і свободу, здобуті кров'ю мільйонів людей.   
З метою  висвітлення тих страшних подій, була   підготовлена  книжкова виставка «Пам’ятати заради майбутнього».  На ній представлено  добірку  видань, що висвітлюють складні сторінки подій Другої світової війни, розкривають роль та внесок України у перемогу та вшановують пам’ять кожного з 8 міліонів жертв українців, хто боровся з нацизмом.

    Епіграфом до виставки стали слова нашого видатного земляка В.А. Симоненка:

І живуть у пам’яті народу

Його вірні дочки і сини,

Ті, що не вернулися з походів

Грізної, великої війни.

 

   Їх життя, їх помисли високі,

Котрим не судилось розцвісти,

Закликають мир ясний і спокій,

Як зіницю ока, берегти.

 Пам'ятаймо про подвиг наших предків, бережімо мир та єдність!



четвер, 2 травня 2024 р.

Віртуальна книжкова виставка сучасної української літератури для підлітків

         Юний друже!

    Запрошую тебе завітати до віртуального світу книг в яких ти зможеш отримати відповіді на всі складні життєві питання. Ці книги вражають своєю відвертістю. Ти дізнаєшся, як обрати правильні рішення у майбутньому.


середа, 1 травня 2024 р.

Готуємося до Великодня.

 Великдень в Україні — це, крім усього іншого, свято весняного воскресіння, оновлення природи, яке відзначалося з настанням дня весняного рівнодення ще за дохристиянських часів. Бібліотекарі ліцею «Ерудит» поділилися з учнями 5 класу, які завітали до читального залу бібліотеки, знаннями про чудові традиції та звичаї святкування Великодня.  В Україні Великдень 2024 року буде святкуватися 5 травня. Це важливо, адже знайомство з культурною спадщиною та народними обрядами з раннього віку формує світогляд та почуття єднання з рідною землею.

пʼятниця, 26 квітня 2024 р.

Чорнобиль: пам'ять, надія, відродження

           38 років від дня аваріїї на Чорнобильській АЕС 

  Майже 40 років минуло з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, але її наслідки залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти. Тоді в атмосферу Землі була викинута величезна хмара радіоактивного пилу, яка накрила Україну, Білорусь і навіть частину Європи. То що ж саме сталося тієї ночі?

25 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС була запланована експериментальна зупинка четвертого енергоблоку. Планувалося вивчити потенційні можливості використання інерції турбогенератора в разі втрати електроживлення. Попри те, що технічні обставини на старті не відповідали завчасно узгодженому плану, рішення розпочати випробування все одно було ухвалене.

Експеримент почався 26 квітня о 01:23. Ситуація стрімко почала виходити з-під контролю працівників станції. Вже о 01:25 з інтервалом у кілька секунд на Чорнобильській атомній електростанції сталися два вибухи. Блок 4 реактору було вщент зруйнований. Спалахнули близько 30 незалежних осередків пожежі. Більшість із них вдалося загасити швидко, але повністю ліквідувати займання вдалося лише приблизно о 5-й ранку. Пізніше в центральному залі 4-го блоку виникла пожежа, з нею боролися з використанням спеціальних вертольотів аж до 10 травня.

Фото від 5 квітня 2020 року - чоловік тримає лічильник Гейгера під час лісової пожежі в 30-кілометровій зоні відчуження ЧАЕС. Тоді українська влада повідомила про стрибок рівня радіації через пожежу. Радіоактивними ізотопами цезію та інших елементів були забруднені 3/4 території Європи. Внаслідок такої масштабної аварії значні дози опромінення отримали понад 8,5 мільйонів жителів України, Білорусі та Росії. Майже півмільйона людей померли від хвороб, спричинених радіацією. Вже до кінця літа 1986 року понад 90 тисяч осіб були евакуйовані з зони зараження, яка охопила велику територію: 81 населений пункт України став безлюдним.