середа, 5 лютого 2025 р.

5 лютого – Всесвітній день читання вголос!

 
Читання вголос – це більше, ніж просто озвучування тексту. Це мистецтво передавати емоції, оживляти історії та ділитися знаннями. Саме тому 5 лютого у всьому світі відзначають Всесвітній день читання вголос – свято, що надихає мільйони людей брати до рук книги й дарувати їх зміст оточуючим.

Чому варто читати вголос?

Читання вголос має безліч переваг:

-розвиває мовлення,

 

- дикцію та навички публічного виступу.

-допомагає глибше розуміти текст і краще запам’ятовувати інформацію

-формує любов до книги, особливо у дітей.

міцнює зв’язок між батьками й дітьми, педагогами та учнями.

-розширює словниковий запас та збагачує мовлення.

Бібліотека Первомайського ліцею «Ерудит» долучилася до святкування.

 В стінах читальної зали пройшли заходи присвячені читанню вголос.

Були проведені вікторини про читання, вікторини, ігри.  Діти з задоволенням читали вголос, розповідали про улюблені книги, та ділилися враженнями.

А яку книгу ви б хотіли прочитати вголос сьогодні? Діліться в коментарях!

вівторок, 28 січня 2025 р.

До 95-річчя від дня народження В. З. Нестайка

 Світ очима дитини: Всеволод Нестайко.

Всеволода Нестайка справедливо вважають класиком дитячої літератури. Його книги перекладені двадцятьма мовами, серед них арабська та бенгалі.


За творами письменника знято фільми, які отримали міжнародні нагороди. Телефільм «Тореадори з Васюківки» одержав на міжнародному фестивалі в Мюнхені Гран-прі (1968), на Міжнародному фестивалі в Алегзандрії (Австралія) – головну премію (1969). Кінофільм «Одиниця з обманом» премійовано на Всесоюзному кінофестивалі у Києві (1984) і відзначено спеціальним призом на міжнародному кінофестивалі у Габрово (Болгарія, 1985).
 

До 95-річчя від дня народження  В. З. Нестайка (1930–2014), українського письменника, драматурга, журналіста в бібліотеці Первомайського ліцею «Ерудит» підготовлено книжкову виставку. Експозиція презентує творчий доробок письменника. В своїх книгах він веде розмову завжди з щирою довірливістю, не нав'язуючи власних оцінок, з веселим іронічно-усміхненим поглядом на своїх героїв, на їх невмілі вчинки, таким чином стверджуючи добро, чесність, відкритість і засуджуючи зло, малодушність, заздрість.
Пропонуємо вашій увазі презентацію про життєвий шлях В.З. Нестайка і вікторину "Світ дитинства В. Нестайко"

"Світ очима дитини: Всеволод Нестайко" від користувача Lubov Mazyrenko
Віртуальна Вікторина від користувача Lubov Mazyrenko

понеділок, 27 січня 2025 р.

27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

 Голокост в Україні: пам'ять, що єднає покоління

      Сьогодні, 27 січня, світ вшановує пам’ять мільйонів жертв Голокосту – однієї з найбільших трагедій в історії людства. Цей день нагадує про біль і страждання, які пережили мільйони євреїв, ромів, політв’язнів та інших переслідуваних нацистським режимом у роки Другої світової війни.

     Голокост – це одна з найстрашніших трагедій XX століття, що забрала життя мільйонів євреїв, ромів, українців та представників інших національностей. Україна стала місцем численних масових розстрілів та знищень, зокрема у таких місцях, як Бабин Яр у Києві, де було вбито понад 100 тисяч людей.

     Дата обрана не випадково: саме 27 січня 1945 року було звільнено в’язнів нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау – символу жахів Голокосту.

    У нашій бібліотеці сьогодні діє книжкова виставка «Голокост в Україні: пам'ять, що єднає покоління»   

Виставка  присвячена трагічним сторінкам історії, які мають залишитися у пам’яті людства назавжди.

    На виставці представлені: наукові дослідження, що розповідають про масштаби трагедії; спогади очевидців, які пережили ці страшні часи; архівні матеріали та художні твори, які допомагають краще зрозуміти події того часу.

     Ці страшні події не оминули наш край. Миколаївщина стала одним із місць, де розгорталися страшні події Голокосту. З приходом нацистів до області у 1941 році почалися масові розстріли та депортації. Найбільш відомі місця трагедії – урочище Водопій у Миколаєві, Балта, Первомайськ, Вознесенськ, а також території, де єврейське населення перебувало у гетто. Більш детально з матеріалами можна ознайомитися скориставшись лепбуком

«Голокост на Миколаївщині», який був представлений на виставці.

     Ця виставка є нагадуванням про цінність життя, людяності та важливість збереження історичної пам’яті, аби подібне більше ніколи не повторилося.

Запрошуємо всіх відвідати виставку, дізнатися більше про ці події та вшанувати пам’ять жертв Голокосту.

пʼятниця, 27 грудня 2024 р.

Новорічно-різдвяний калейдоскоп у бібліотеці ліцею "Ерудит"

Свята завжди наповнені особливим теплом, а в нашій бібліотеці вони стають ще яскравішими завдяки нашим учням-читачам! Цьогоріч школярі порадували всіх святковими колядками та піснями англійською мовою, продовжуючи чудову традицію ліцейської бібліотеки. Ці чудові привітання підготували учні під керівництвом вчителів Носової Марії Сергіївни та Постнікової Анни Олександрівни.

 Наша бібліотека – це не лише місце для книжок, але й простір для творчості та натхнення. З року в рік діти дарують нам казковий настрій, виконуючи різдвяні мелодії, які звучать по-особливому ніжно та щиро.   Англійська мова додає цим виступам міжнародного колориту, нагадуючи, що Різдво – це свято, яке об'єднує людей у всьому світі.  Ми щиро дякуємо нашим талановитим читачам за чарівні моменти, які надихають нас і наповнюють бібліотеку духом свята.

 Пропонуємо вам переглянути відео привітань та насолодитися святковою атмосферою разом із нами!  Хай цей Новий рік принесе усім вам яскраві враження, цікаві книги та незабутні миті!

З Різдвом Христовим та Новим роком! 

середа, 25 грудня 2024 р.

"Свята, що єднають: традиції та магія новорічно-різдвяних заходів"

 "Свята, що єднають: традиції та магія новорічно-різдвяних заходів"

У грудні 2024 року  бібліотека ліцею «Ерудит» провела низку святкових заходів, присвячених Різдву та Новому року. Головною метою цих подій було створення святкової атмосфери, стимулювання інтересу до читання серед учнів та залучення нових відвідувачів до бібліотеки.

Завдяки заходам «Новорічний квест», «Українське новоріччя», «Чарівне різдво», «Таке рідне Різдво», «Новий рік. Історія та традиції свята» проведеним  бібліотекарями, учні змогли відчути магію зимових свят, ближче познайомитися з літературними творами на святкову тематику.


Різдво в Україні — одне з найбільш шанованих свят. Воно пронизане духовністю та сімейними традиціями. Основні символи свята — це кутя, дідух, вертеп і колядки. Кутя, як головна страва Святвечора, символізує єдність родини та шанування предків. Вертепи й колядки додають святу яскравості, нагадуючи про давні часи, коли традиції передавалися з покоління в покоління. Учні  зацікавлено слухали і доповнювали розповіді про свято Різдва.

Український Новий рік — це свято, яке завжди було сповнене символізму, магії та народних традицій. Колись наші пращури відзначали Новий рік навесні, коли пробуджувалася природа, але з прийняттям григоріанського календаря свято перемістилося на 1 січня. Традиційно святкування починається з приготування багатого застілля, яке символізує достаток у новому році, а також з обрядового посівання, коли хлопчики розсипають зерно, бажаючи господарям щастя та врожаю.

Останніми роками популярність набирають новорічні квести. Така розвага передбачає  вирішення загадок, виконання завдань, які пов’язані з новорічними символами або традиціями. Учні 5-х,6-х класів з задоволенням відгадували завдання під час проходження Новорічного квесту.

Бібліотека стала місцем, де поєднуються знання, мистецтво та святкова атмосфера.