четвер, 26 вересня 2024 р.

Бабин Яр.

 Біль нашої пам'яті

   Бібліотека представляє книжкову виставку «Бабин Яр. Біль нашої пам’яті», присвячену трагедії Бабиного Яру, відкриває важливу сторінку історії Голокосту в Україні. Через літературу, документальні свідчення, фотографії та спогади очевидців, ця виставка покликана вшанувати пам'ять жертв однієї з найстрашніших трагедій людства.

  Метою виставки є збереження історичної пам’яті про події, що відбулися у Бабиному Яру під час Другої світової війни, ознайомлення з літературними та науковими дослідженнями цієї трагедії, а також вшанування загиблих та їх родин.

Основні розділи виставки:

Історичний контекст: У цьому розділі представлені книги, що розповідають про події Другої світової війни, зокрема історію окупації Києва та перші дні трагедії в Бабиному Яру. Тут ви знайдете документальні збірки, архівні матеріали та наукові розвідки, що досліджують передумови і масштаби злочину.

Свідчення очевидців: Книги і спогади тих, хто пережив Голокост, або чиї близькі загинули в Бабиному Яру. У цьому розділі представлені свідчення, листи, щоденники, що надають особистий погляд на події того часу.

Художня література: Твори українських і зарубіжних письменників, які присвячені темі Голокосту і Бабиного Яру. Серед них такі автори як Анатолій Кузнєцов ("Бабин Яр"), Василь Гроссман ("Життя і доля"), а також сучасні письменники, які висвітлюють цю тему через художні образи.

Пам’ять у мистецтві: Книги про скульптури, меморіали, фільми та інші мистецькі твори, що присвячені пам’яті загиблих у Бабиному Яру.

Бабин Яр у сучасному контексті: Література про сучасні ініціативи, пов’язані з увіковіченням пам’яті жертв трагедії, дослідженнями та розбудовою меморіалів.

Інтерактивні елементи: На виставці представлена добірка документальних фільмів, що розкривають тему Бабиного Яру через кінохроніку і сучасні документальні роботи. 

Ця виставка є нагадуванням про важливість збереження пам'яті про жахливі події, що відбулися в Бабиному Яру, і водночас надає можливість замислитися над необхідністю людяності, терпимості та боротьби з будь-якими проявами ксенофобії, расизму та антисемітизму.

 "Бабин Яр: Біль нашої пам'яті" – це простір для осмислення минулого через літературу і пошуки відповідей на питання, які й досі лунають у серцях тих, хто пам'ятає.

понеділок, 9 вересня 2024 р.

 

             

  14 вересня - День українського кіно

 

Професійне свято працівників кінематографії - День українського кіно - встановлений Указом Президента від 12.01.1996 № 52/96 і відзначається щорічно у другу суботу вересня.

Перша українська кінозйомка відбулася у вересні 1896 року в Харкові, де фотограф Альфред Федецький зняв кілька хронікальних сюжетів. А вже в грудні Федецький влаштував перший український кіносеанс у Харківському оперному театрі.

З дореволюційним кіно в Україні пов’язана творчість багатьох популярних акторів. Королевою екрану тих часів була Віра Холодна, яка народилася в Полтаві і багато знімалася в Одесі.

У 1922 році було засновано Всеукраїнське фотокіноуправління, якому вдалося реконструювати одеське і ялтинське підприємства, а в 1928 році ввести в дію Київську кінофабрику (майбутню Київську кіностудію ім. О. Довженка). У 1930 р. в Україні з’являється перший звуковий фільм - документальна стрічка Д. Вертова «Симфонія Донбасу».

Українські художники впродовж минулого століття створили власну яскраву кіношколу, яка гідно збагатила світове кіно. У пам’яті назавжди залишаться імена Олександра Довженка і Івана Кавалерідзе, Марка Донського, Сергія Параджанова, Леоніда Бикова, Леоніда Осики, Івана Миколайчука і багатьох їх талановитих творчих послідовників. Протягом останніх років в український кінематограф прийшло нове покоління кіномитців.

У 2003 році був прийнятий Закон України «Про загальнодержавну програму розвитку кіноіндустрії», завданням якого є створення належних умов для розвитку кінематографії України, відновлення ролі і впливу національного кінематографу у культурній, соціальній і духовній сферах життя українського народу, відновлення кінематографії як конкурентоспроможної галузі, вдосконалення механізмів позабюджетного фінансування та залучення в кінематографію України інвестицій.

В 2024 році День українського кіно припадає на 14 вересня.

Представляємо вам добірку визнаних шедеврів, тож у це свято українського кіно радимо вам заглибитись у вітчизняний кінематограф, де через невблаганність часу заховалось безліч шедеврів, які треба дивитися, вивчати й надихатись ними.

https://suspilne.media/culture/12219-12-sedevriv-ukrainskogo-kino-aki-mae-podivitis-kozen/

Добірка українських фільмів

Українські фільми, які варто подивитися:

 

Кіборги, 2017

Памфір, 2022

Поводир, 2014

Гніздо горлиці, 2016

І будуть люди (серіал), 2020

Мої думки тихі, 2019

Я працюю на цвинтарі, 2021

Червоний, 2017

Висота 307,5 , 2019

Довбуш, 2023

 

На долю багатьох українських сімей нині випало чимало випробувань. У такі часи саме найближчі люди стають опорою для кожного з членів родини – саме тому ми зробили для вас добірку з дитячих та анімацій фільмів для сімейного перегляду українського виробництва. Це картини, які розповідають багато цікавих історій, що веселять та змушують замислитися.

 

https://ukrcy.news/2024/01/05/ukrayinski-filmy-ta-multfilmy-dlya-pereglyadu-z-ditmy/

Пропонуємо вам перевірити свої знання у вікторині «У світі української кінематографії», дізнатись цікаві факти з історії перших винаходів українців та про перші стрічки, які стали фундаментом для сучасного кінематографу.



 
Вікторина "Кіно у книзі оживає"