До 150 річчя з дня народження Лесі Українки

Зі скриньки житти Лесі Українки

 

 
Якби Леся жила в наш час, її б однозначно назвали дитиною індіго. У дитинстві була надзвичайно кмітливою. Навчилась читати ще в чотири роки.

  Шестилітньою вона вже майстерно вишивала. У дев’ять написала свій перший вірш. У 19 років написала для своїх сестер підручник «Стародавня історія східних народів» .

 

 

Леся Українка. Енциклопедіяжиття і творчості.

      Перше нецензуроване 14-томне видання творів Лесі Українки з нагоди 150-річчя з дня народження доступне до перегляду та завантаження безкоштовно!


Франко про Лесю Українку

   Іван Франко найбільший серед сучасників знавець і цінитель поезії Лесі Українки, підсумовуючи її творчий доробок, у 1900 році писав: «Головною її силою є лірика і малюнки сцен і ситуацій, що випливають із ліричного настрою. Тут кожне слово має силу і пластику, тут, що не строфа, то мистецьке степенування поетичного шляху. Леся Українка … уміє простими словами викликати глибоке враження». Цілковиту роль мав Франко, коли в статті «З останніх десятиліть ХІХ віку» писав: «Говорячи про українських поетів сеї доби, може, на перше місце поставити Лесю Українку. Се талант сильний, наскрізь мужній, хоч не позбавлений жіночої грації й ніжності».


 

 

              











Немає коментарів:

Дописати коментар