четвер, 27 січня 2022 р.

Згадаємо жертв Голокосту

 Голокост-шрам на серці людства

 

 Голокост у перекладі з грецької - «всеспалення». Жахи Голокосту втілилися у дійсність у 30-ті гг. 20століття, коли до влади в Німеччині прийшли нацисти. Вони вважали себе вищою расою, а решту називали «недолюдьми». Особливу ненависть нацисти живили до євреїв, але якщо звернути свою увагу на план «Ост», то згідно з його знищенням підлягали й інші народи: цигани, поляки, слов'яни та ін. Для планомірного знищення було збудовано сотні концентраційних таборів на території Польщі та Німеччини. Дахау, Освенцім, Бухенвальд, Хелмно, Треблінка, Майданек – ці назви викликають жах.

   За весь період правління нацистів та під час Другої світової війни за різними статистичними даними, що проходили через Нюрнберзький процес, було знищено близько 6 мільйонів євреїв та десятки тисяч представників інших націй та народностей.

   На Нюрнберзькому процесі в 1946 році було засуджено обвинувачених, які проводили політику переслідування, репресій та винищення противників нацистського уряду, кидали у в'язниці людей без судового процесу, піддавали їх переслідуванням, приниженням, поневоленням, тортурам, вбивали їх.

   У січні 2000 року 46 держав – учасниць Організації з безпеки та співробітництва в Європі, підписали Декларацію Стокгольмського міжнародного форуму з Голокосту, зазначивши, що «Голокост» ґрунтовно підірвав підвалини цивілізації. Жахливі страждання багатьох мільйонів жертв нацизму залишили незабутній слід по всій Європі. Представники держав взяли на себе зобов'язання вшановувати пам'ять жертв Голокосту та почитати тих, хто боровся проти Голокосту, обіцяючи розвивати різні форми увічнення пам'яті його жертв, включаючи щорічний День пам'яті жертв Голокосту у країнах світу.

    Світова спільнота 27 січня  не тільки згадує жертв людиноненависницької політики, але й засвідчує прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами нетерпимості, які можуть призвести до цілеспрямованого насилля стосовно окремої групи людей.

Немає коментарів:

Дописати коментар